Grand Prix PEPA Opava 2010

V sobotu 23. října 2010 se v Opavě konala jedna z nejstarších kulturistických soutěží starého kontinentu, tradiční a prestižní GP PEPA Opava 2010. Tento již 32. ročník naznala soutěž výrazných změn, oproti letům minulým. Nejen, že kvůli rekonstrukci Slezského divadla byla GP přesunuta do opavské víceúčelové haly, ale samotný formát soutěže získal jinou podobu. Pořadatel Standa Pešát se nechal inspirovat americkou prestižní soutěží Arnold sports festival a proměnil klasickou kulturistickou pohárovku v dvoudenní sportovní klání ve více sportech. Již v pátek odpoledne zahájili na několika stanovištích na ploše haly své souboje závodníci v thai-boxu, armwrestlingu a benčpresu. Nejlepší z nich se kvalifikovali do sobotního finále.

Sobotní dopolední program uvedli siláci vybranými disciplínami soutěže strongman – zdvih obří jednoručky a mrtvý tah soukolí. Pak už začaly semifinálové boje mezinárodních soutěží v kulturistice, bodyfitness a fitness dětí. Ja jsem se po několika soutěžích v kategorii fitness vrátil do kulturistiky, do kategorie -80 kg. Ačkoliv jsem po úžasné, gurmánské a tequilové dovolené v Mexiku nebyl v nejlepší formě, chtěl jsem si prostě po dlouhé době pořádně zapózovat jako za "starých kulturistických časů". A bylo to super! Navíc jsem postoupil v poměrně slušné konkurenci i do finále a obsadil 5. místo. Závěrečný raut v hotelu Koruna byl jako vždy skvělou tečkou za perfektním sportovním dnem...