Mistrovství České republiky ve fitness 2013

Jak jsem již předeslal v nedávné reportáži "Trip to the Santa Susanna" z mistrovství Evropy, mé účinkování v kategorii fitness se chýlí ke konci. Rozloučit se s touto krásnou a náročnou disciplínou jsem chtěl na domácí půdě, při brněnském mistrovství republiky ve fitness 2013.

Celkem bez větších problémů jsem čtyři týdny po "Evropě" podržel formu a přesně na den dětí, 1. června, poprvé ve své fitness kariéře, stanul konečně na českém pódiu. V mém oblíbeném kulturáčku Dělňák, tradičním místem konání kondiční soutěže Smartlabs Cup, je o dost menší a také tvrdší pódium než při zahraničních štacích, takže se ke slovu dostala malá improvizace. Ale obě předvedené sestavy se povedly a za neuvěřitelného aplausu i s vtipnými komentáři našeho jedinečného moderátora Lukáše Roubíka, jsem si celou soutěž náramně užil.

Výsledek byl vskutku nečekaný, stal jsem se mistrem České republiky ve fitness :)
 

Neméně úspěšní však byli i mí svěřenci z Moog fitness teamu. Franta Novák se mnou v kategorii svedl nelítostný boj žáka a učitele, aby si odnesl skvělou stříbrnou medaili, když na bronz odsunul svalnatějšího a o kapku lépe připravenějšího Richarda Bilíka z Havířova. Ovšem Frantova sestava byla světová! Doladíme postavu i finální připravenost a mám nástupce pro evropské a světové fitness. Barča Šalamounová v kategorii starších dívek po loňském bronzu ze Smartlabs Cupu předvedla novou sestavu s  novými prvky. Její perfektní herecký výkon a dokonalé provedení celé sestavy bez jediného zaváhání si nezasloužil nic jiného, než zlatou medaili. V kategorii chlapců za náš tým startoval nakonec jen osmiletý Adam Fiala, protože jeho bratr Martin se bohužel opozdil na gymnastickém mistrovství republiky (získal stříbro) a nestihl semifinále. Předvedl tak alespoň ve finálové části svoji sestavu exhibičně a nutno dodat, že by mu ne neprávem patřilo také zlato. Adam v kostýmu Spidermana doslova létal v akrobatických figurách po celém pódiu a bezchybným pózingem vybojoval stříbrnou medaili.

 

Co dodat závěrem, fitness jsem z hlediska svého účinkování na pódiu pověsil na pověstný hřebíček, ale své zkušenosti budu předávat momentálně šestičlennému Moog fitness teamu, se kterým se pomalu začínáme připravovat na letošní podzimní sezónu.

Moje soutěžení zatím konkrétnější obrysy nemá, bude to ale určitě až v pro mě nové kategorii, kategorii sportovní kulturistiky masters.

Foto: Jaroslav Trnka a Zdeněk Dryák