10 otázek pro Martinu Dreher

Martina Dreher

V dnešním rozhovoru Vám představíme milou a věčně usměvavou bodyfitnessku z Brna, Martinu Dreher.
Na první pohled se Martina jeví jako drobné a křehké stvoření, ale hned při tom druhém Vás překvapí energická a velmi cílevědomá žena plná životního elánu a optimismu. K příjemnému rozhovoru jsme se sešli v Brně Komárově, kde vlastní malou posilovnu s názvem Martina Dreher Fitness. Martinu jsem zastihl zrovna při treninku na konci objemové fáze přípravy, takže rozhodně bylo na co se dívat...

Martina Dreher

  Kolik máš let, odkud pocházíš a v jaké kategorii soutěžíš?

Je mi 35 let a pocházím z Brna, ale bydlím 20 km za Brnem. Závodím v kategorii bodyfitness do 160 cm.

Zavzpomínej na své dětství a prozraď našim čtenářům pár slov o sobě a co tě přivedlo k tomuto sportu?

Moje dětství bylo veselé i neveselé, já jsem se snažila hodně sportovat, to mě vždy bavilo. Ale toto odvětví -kulturistika a fitness - mě nikdy nelákalo. Několikrát jsem byla s kamarády v posilovně,ale jak říkám, nic mně to nepřinášelo, takže mě to ani nebavilo. Na druhý den mě všechno akorát bolelo, takže jsem si řekla že nejsem sebedestrukční a už jsem tam nešla. Až jednou za mnou dojela kamarádka s novým přítelem, který se hned ptal jestli cvičím, že mám vypracovanou postavu a jestli bych nechtěla pracovat u něj ve fitku.Odpověděla jsem mu, že necvičím, ale s tou prací to bylo zajímavé, a tak že to zkusím. Začala jsem pracovat ve fitcentru BlueStar, kam po nějakém čase nastoupil i pan Jiří Řehůřek-rozhodčí kulturistiky a fitness sportů, no a bylo vymalováno. Začala jsem se tomu více věnovat i co se suplementů a zdravé výživy týče a po nějakém čase mě to chytlo natolik, že jsem začala závodit.

Martina Dreher

Jak probíhá tvoje příprava, jak často trénuješ a jak dlouho před soutěží držíš diteu?

Moje příprava začíná zhruba pět měsíců před závodama, kdy pomalu stahuju stravu. V mimosoutěžním období jsem gurmán, to jím vše a hodně. Cvičím 3x týdně. Po měsíci jsem už jen na mase, rýži a zelenině. Podle formy si ale sem tam udělám takzvaný prasící den,kdy splácám na co přijdu. Potom je mně samozřejmně špatně, takže jsem ráda, že můžu baštit zase svoji rýži a maso.

  Jaké suplementy v dietě používáš?

V dietě užívám aminokyseliny, glutamin, l-karnitin, dle potřeby různé spalovače, vit.C, vápník, hořčík, zinek, glukosamin, chonroitin.

Martina Dreher

  Co  aerobní aktivita, jaké dáváš přednost a v jakém rozsahu?

Aerobní aktivity doslova nenávidím, dávám přednost rychlé chůzi ráno na lačno se svým pitbulem, který to mimochodem taky potřebuje. Ale večer ve fitku se trápím na eliptikalu. Jedu dvoufázově, zase se to odvíjí od toho, jak momentálně vypadám, některé dny kardio jedu jen jednou.

Udržuješ si svoji formu i v mimosoutěžním období?

Ano přes léto si formu držím, ale na podzim a v zimě se teda nedržím vůbec.

Martina Dreher

Jakých úspěchů si nejvíce ceníš ve své dosavadní sportovní kariéře?

Nejvíce si cením 12. místa na ME v Makedonii 2008. Já už jsem chtěla se závoděním skončit, ale po závodech na ME, které mě nadchly, jsem se rozhodla pokračovat. Chtěla bych celkově zkvalitňovat a nominovat se na ME 2009.

Martina Dreher

  Máš nějaký sportovní vzor, případně ovlivnil tě někdo z hlediska sportu?

Ne, ne nemám žádný sportovní vzor. Kdysi se mi hrozně líbila Claudia Kinski ale jako vzor mě nebyla.

Vedeš posilovnu, máš své klienty, zbývá ti čas ještě na nějaké zájmy, nebo koníčky?

Tak to je dobrá otázka, řeknu ti, že nemám čas skoro na nic. Jsem ve fitku od rána až do večera a když dojedu domů, jsem ráda, že vyřídím poštu, najím se a jdu spát. A když se začnu připravovat na závody, tak to už je úplnej konec, ale to znáš určitě sám. Ještě že synovi je 15 let a s ledasčím mi může pomoci. Mám totiž 4 pejsky, na které teda nemám čas vůbec a on se o ně stará. Ale myslím, že jsou na tom lidi i hůř.

Martina Dreher

Jaké máš plány do budoucna, jak v osobním živote, tak i v tom sportovním?

Tak ve sportovním životě chci nadále vylepšovat svoji formu a můj cíl je se nominovat na již zmiňované ME 2009, no a v soukromém??? Mám jen jedno přání, a to je být štastná a spokojená.

Děkuji za rozhovor a přeji splnění všech přání a cílů!