SK Moog Brno 2014

 

Ihned po prázdninovém lenošení vstoupili závodníci našeho sportovního klubu do svých příprav na podzimní soutěže.

Diety, tvrdé tréninky, dřina, pot a odříkání se staly každodenním chlebem pro ty, kteří se chystali soutěžit a ač v různých kategoriích, drželi při sobě jako pevně stmelený a vzájemně doplňující se tým.

Průběžně jsme se scházeli na kontrolu formy, nácvik pózování a prezentace na pódiu, řešili diety, tréninky, plavky, barvy, zkrátka vše co zahrnuje příprava na soutěže.

Pojďme si představit jednotlivé závodníky podzimu 2014

Tamara Kalašová

Skvělá gymnastka, která všem učarovala předvedenou lehkostí nejnáročnějších gymnastických prvků. V jejím podání vše vypadá jako jednoduchá záležitost, i když je metr nad zemí, hlavou dolů v krkolomném vrutu.

První dva závody v kategorii fitness a hned dva stříbrné stupínky. O to větší úspěch, protože zlato nám uteklo o pověstný chloupek.

GP Fitness Brno 2014 - 2. místo

Smartlabs Cup 2014 - 2. místo

Adam Fiala

Již poměrně ostřílený borec, známý svojí všestranností, jakou je zpěv, tanec, gymnastika, si suverénně došel pro zlato na brněnském Smartlabs cupu.

Smartlabs Cup 2014 - 1. místo

Matěj Kalaš

Nejmladší účastník v historii dětského fitness, teprve 5-ti letý Matěj učaroval brněnskému publiku svojí bezprostředností a hravou sestavou :)

Smartlabs Cup 2014 - 2. místo

Šimon Grebík

Dorostenecká naděje našeho týmu pro příští roky na sobě udělala během podzimní přípravy obrovský pokrok. Ve svém mladém věku je Šimon správně zapálen a má to v hlavě dobře srovnané. Doslova nás v týmu nabíjí jeho entuziasmus i znalosti současné mezinárodní profi scény.

Příprava byla zaměřena především na celkové zkvalitnění svalové hmoty a vyzkoušení více způsobů závěrečného odvodnění. Forma nebyla vůbec špatná a protože byl Šimon suverénně nejmladší z celého startovního pole, považuji jeho vystoupení jako velmi dobré.

GP Ostrava 2014 - 4. místo

GP Jalex Krnov 2014 - 5. místo

Smartlabs Cup 2014 - 6. místo

Golem Classic 2014 - 4. místo

GP Ronnie.cz 2014 - 6. místo (v kategorii juniorů do 23 let)

Zuzana Špačková

Zuzka je náš přírodní úkaz :) Budoucí doktorka psychiatrie, co běhá maratony, miluje pohyb a při pohledu na její křivky se leckdo ptá na plastickou chirurgii. Přípravu na závody brala jako odreagování se od náročného studia medicíny s prvotním úmyslem vyzkoušet si atmosféru kategorie bikiny fitness.

 

GP Ostrava 2014 - 7. místo

GP Jalex Krnov 2014 - 8. místo

Zuzce jen těsně uniklo finále, ale protože osvaleným bikinám na našich pódiích pšenka nekvete, rozhodla se vyzkoušet si jinou kategorii, a sice bodyfitness. Svoje svalíky má ráda a pálit je kvůli trendu bikin rozhodně nechtěla.

Smartlabs Cup 2014 - 7. místo

I na "domácí soutěži" to bohužel na finále o jediný bod nestačilo, ale myslím si, že tato kategorie bude Zuzce sedět o mnoho lépe.

Ivana Grešová

Ivanka na sobě začala pracovat teprve někdy začátkem letošního roku, kdy se z poněkud oplácané boubelky vyloupla holka jak lusk s velkou vůlí a motivací postavit se na podzimní soutěžní pódia. Bylo potřeba především změnit styl tréninku a osvojit si správné stravovací návyky, ale i přes menší zdravotní komplikace to zvládla výborně.

Smartlabs Cup 2014 - 18. místo

Iva se do finále neprobojovala, ale svojí prezentací rozhodně ostudu neudělala. Zvítězila sama nad sebou, protože takový kus cesty, který ušla, je velkým vítězstvím.

Martin Blažek

Genetický zázrak a nepřítel dlouhých diet Martin šel do přípravy nejprve z hecu a sázky s kamarádem, co kategorii physique přímo žere. Po cca 6 ti letech soutěžní odmlky nebylo moc potřeba tomuto zkušenému závodníkovi radit a naše spolupráce se zaměřila především na nácvik pózování a prezentace na pódiu. Jako klasický kulturista na začátku přípravy neustále ukazoval svaly, a protože jich má hromadu, musel je spíše skrývat, aby zapadl mezi klasické "bikináře" :)

Na pódiích Bláža vypadal výborně. Sice jsme si mohli hlasivky vyřvat, aby se nehrbil a nezatínal latissimy, ale všechno zvládl s bravurou sobě vlastní.

GP Ostrava 2014 - 1. místo

GP Jalex Krnov 2014 - 2. místo

Smartlabs Cup 2014 - 1. místo

Golem Classic 2014 - 3. místo

GP Ronnie.cz 2014 - 2. místo

Předvedená forma úžasná, výsledky famózní. Díky tomu, že Martin objel všechny soutěžní štace, byl vyhodnocen jako nejúspěšnější "bikinář" kondičáckého podzimu!

Na závěr nelze nepřipomenout celý raelizační tým, který se o závodníky na soutěžích staral, pečoval o všechny jako v bavlnce, mazal, rozcvičoval je a zajišťoval vše potřebné. Takže velké díky patří manažerce našeho týmu Martině a jejim pomocníkům Olince a Tomovi.

Nutno ještě dodat, že jsme během podzimu stmelili tak úžasný tým, že si troufnu ho nazvat rodinou. Díky Vám všem v SK Moog Brno.