SmartLabs Cup 2012

Letos již popáté se v Brně konala pohárová soutěž kondičních kulturistů a bodyfitnessek Smartlabs Cup. Tento ročník byl o to zajímavější, že jsme přidali kategorii fitness dětí. I proto, byl co do počtu soutěžících a ruku v ruce i diváků, zatím nejnabitější. Vždyť se nám sešlo bezmála 60 závodníků a to už je slušná porce, především pro pořadatelský tým.

Vzhledem k tomu, že seriál kondičních soutěží má v kalendáři soutěží SKFČR své pevné místo, mají závodníci, kteří splňují kritéria účasti na těchto soutěžích, dostatečně dlouhou dobu na přípravu. A letos to bylo, dle předvedených forem a volných sestav, velmi dobře znát. Mnozí "kondičáci" by si nezadali s účastníky soutěží sportovní kulturistiky...

Stejně jako v minulém roce jsme se všichni sešli v líšeňském kulturním domě Dělňák, s tradičním generálním sponzorem firmou Smartlabs. Díky našemu sponzorovi bylo ocenění pro závodníky opravdu velmi kvalitní a velmi štědré. Další ceny věnovaly firmy Racio, Lékárna na Údolní a SKFČR.

Pojďme si přiblížit letošní ročník několika fotografiemi Jaroslava Trnky, hlavního fotografa SKFČR a ronnie.cz. Již zmíněnou šedesátku závodníků jsme rozdělili do sedmi kategorií. Jako první se na pódiu představili dorostenci do 18 let. Byli sice jen tři, ale ostudu určitě neudělali. Obzvláště vítěz této kategorie Jan Mičo, má do budoucna velký potenciál...

Letošní novinkou na Smartlabs Cupu byla kategorie fitness dětí. Přihlásilo se nám hned 20 závodnic, které jsme podle věku rozdělili do dvou kategorií do devíti a nad deset let. A bylo opravdu na co se dívat. Volné sestavy několika dívek splňovaly všechny náročné kritéria kategorie fitness a mnozí starší fitnessky a fitnessáci by si mohly vzít příklad, jak má taková sestava vypadat. Mladší kategorii vyhrála již poměrně ostřílená závodnice Eliška Pokorná, ale i sestavy ostatních dívek byla pastva pro oči.

Ve starších dívkách triumfovala Lucie Dulovcová, která ani po vyhlášení výsledků nemohla uvěřit ve své prvenství. Nádherné emoce a neskrývanou bezprostřednost zachytil i fotograf Jarda Trnka :)

Krásnou volnou sestavou s téměř dokonalým projevem se prezentovala Barbora Šalamounová, která je v této kategorii nováčkem a vybojovala cenné bronzové umístění...

Pak přišli na řadu junioři. V sedmičlenném startovním poli se po finálovém zlepšení formy radoval z vítězství všestranný sportovec a vyznavač běhu na dlouhé tratě Marek Voborný.

Ani letos nechyběla kategorie bodyfitness i zde se prezentovala sedmička krásných dívek. Celkem suverénně vyhrála nádherná Veronika Žižková z Prahy,

skvělou formnou se prezentovala jihočeška Ivana Bajnoková

Kategorie mužů do třiceti let byla našlapaná velmi kvalitně připravenými závodníky, ale vítěz předchozích dvou pohárovek Aleš Dubaj z ostravského Dragonu i zde nechal všechny své soupeře za svými zády.

V nejstarší kategorii, kategorii mužů nad 30 let, zvítězil nejlépe připravený David Černý před velmi hezky stavěným Milošem Pejskarem.

A samozřejmě nezapomněli jsme ani na doprovodný program. Již tradičně jsme shlédli silácké kousky brněnského patriota Franty Šebely alias Siláka Franty a exhibičně vystoupil se svojí volnou sestavou jediný přihlášený chlapec kategorie dětí František Náprstek.

Zbývalo již jen vyhlásit absolutního vítěze Smartlabs Cup 2012. Jednoznačným poměrem 5:0 u rozhodčích zaslouženě zvítězil Aleš Dubaj z Ostravy.

Co napsat závěrem, opět se potvrdila síla, schopnost a zkušenosti našeho pořadatelského týmu a povedlo se nám vytvořit skvělou soutěž s úžasnými závodníky, perfektními cenami, dobrou organizací a zázemím s místy elektriující atmosférou diváků. A pokud nenastanou nějaké neočekávané komplikace, můžeme se na podzim příštího roku těšit již na šesté pokračování našeho seriálu kulturistického divadla s názvem Smartlabs Cup Brno 2013.

foto ronnie.cz