SmartLabs Cup 2013

Čas letí jako bláznivý, vždyť letos proběhl již 6. ročník soutěže v kondiční kulturistice a bodyfitness Smartlabs Cup 2013! A trhal rekordy! Sešlo se 70 závodníků, byl naprosto plný sál a přímý přenos na internetu sledovalo téměř 5400 diváků!

Náš tradiční stánek - líšeňský Dělňák byl připraven již od sobotního večera, aby hned od časného rána mohl nabídnout přijíždějícím účastníkům i divákům své prostorné zázemí a perfektní občerstvení, připravené kamarády z Gym Blue Sun. Pro dospělé závodníky byly připraveny opravdu luxusní ceny od našeho sponzora firmy Smartlabs, pro děti věnoval krásné ceny největší kulturistický portál ronnie.cz. Náš téměř neměnný realizační tým pracoval opět na jedničku, postu moderátora soutěže jsem se zhostil já sám. No snad jsem si neuřízl ostudu, ale náramně jsem si to užil :)

Pojďme si přiblížit výsledky a celou soutěž několika fotografiemi Jaroslava Trnky, hlavního fotografa SKFČR a ronnie.cz. Početné pole závodníků jsme rozdělili do osmi kategorií, tři dětské fitness, jedna bodyfitness ženy a čtyři mužské věkové kategorie.

Jako první se na pódiu představily fitness dívky narozené do roku 2005. Předváděly opravdu krásné sestavy a na mnohých bylo vidět velké zlepšení od minulých soutěží. Vítězství si odvezla Nela Laurichová z týmu Petry Kadlecové.

V následující kategorii chlapců, jsem měl dva svěřence, sourozence Adama a Martina Fialu. Po krásném souboji obsadili třetí, resp. druhé místo. Zvítězil Franta Náprstek opět z oddílu Petry Kadlecové.

Kategorii dívek starších ročníku 2003 suverénně ovládla Eliška Pokorná, svěřenkyně Petry Kadlecové. Eliška předvedla sestavu vysoké obtížnosti, splňující kritéria mezinárodních soutěží. Pokud se jí podaří "dopilovat" detaily, můžeme mít příští rok na MS dětí želízko v ohni.

Po dětech přišel čas na svaly. Zatím ty dorostenecké. Šestice mladíků do 18 let měla sice finále zajištěné již díky svému počtu, ale kluci mezi sebou statečně bojovali a konečné výsledky i celkové bodování jen podtrhly vyrovnanost této kategorie. Zlatou medaili si do Vyškova nakonec odvezl Lukáš Janoušek.

Pak přišli na řadu junioři do 23 let. V osmičlenném startovním poli se za fantastické divácké kulisy radoval brněnský Tomáš Vykydal, nejpřipravenější borec mezi juniory.

Ani na 6. ročníku nemohla chybět kategorie bodyfitness. Viděli jsme osm krásných dívek, mezi kterými dominovala moje úžasná svěřenkyně Nikol Studnařová, kterou znáte z videí i fotografií našich společných tréninků. Pro Nikol to bylo již třetí vítězství v řadě v letošním seriálu kondičních soutěží.

O jediný bod za Niky skončila neméně hezky připravená a neméně půvabná Adenike Endtová. V kategorii bodyfitness to byl pro ni křest ohněm, jinak se připravuje do kategorie bikiny fitness.

Kategorie mužů do třiceti let byla nejpočetnější, přihlásilo se do ní 12 závodníků. A opět bylo na co koukat. Velmi kvalitně připravení závodníci, s formou i projevem k nerozeznání od závodníků mistrovských soutěží. Vyhrála komplexnost a připravenost v podání Davida Ulbrichta.

V nejstarší kategorii, kategorii mužů nad 30 let, neponechal nic náhodě loňský bronzový medailista Miloš Pejskar a po zlepšení ve finále zaslouženě vyhrál.

Exhibice Siláka Franty je již tradicí a nedílnou součástí Smartlabs Cupu. Ne jinak tomu bylo letos a Franta vždy přijde s nějakým novým číslem, či siláckým kouskem. Diváci ztěží tajili dech a někteří jen těžce mohli uvěřit, že takové kousky jsou v lidských silách.

V mezičase, kdy se psaly diplomy a rozhodčí počítali konečné výsledky, jsem čas vyplnil několika rozhovory s osobnostmi našeho sportu, kteří se přijeli do Brna podívat. Na pódiu se krátce vystřídali ing. Martin Jebas, delegát SKFČR a sponzor kategorie dětí, Tomáš Bureš, reprezentační trenér SKFČR a profesionál IFBB a Martina Hrubá, medailistka z letošního ME juniorek v bodyfitness.

Tradiční poslední tečkou je vyhlášení absolutního vítěze Smartlabs Cupu. Letošní pohár si do Prahy odvezl Miloš Pejskar z kategorie mužů nad 30 let. Blahopřejeme!

 

Kompletní videozáznam, který on-line přenášel portál ronnie.cz

 

Krátký záznam televize Sport 5

 

Na závěr se budu opakovat, opět se potvrdila síla, schopnosti a zkušenosti našeho pořadatelského týmu a povedlo se nám vytvořit skvělou soutěž s úžasnými závodníky, perfektními cenami, dobrou organizací a zázemím, bezchybnou hudební režií a s nepřekonatelným občerstvením a závidění hodným plným sálem. A pokud nenastanou nějaké neočekávané komplikace, můžeme se na podzim příštího roku těšit již na sedmé pokračování našeho seriálu kulturistického divadla s názvem Smartlabs Cup Brno 2014.

foto ronnie.cz