SmartLabs Cup 2014

Přelom listopadu a prosince, to v Brně znamená, že se blíží svátek kulturistiky a fitness, že se blíží Smartlabs Cup. Jestliže vloni jsme naši soutěž hodnotili jako rekordní, letošní již 7. ročník asi nazveme jako přelomový! Vždyť se nám přihlásilo bez mála 130 závodníků, v hledišti nebylo jediného volného místa a přímý přenos na internetu sledovalo téměř 15.000 diváků! To jsou naprosto magická čísla, o kterých se nám první ročníky asi ani nesnilo.

Pro náš skvěle sehraný tým nebylo problémem, že jsme si nemohli připravit sál den předem jako obvykle, ale všechno jsme museli stihnout za jediný den. I letos jsme pro diváky, závodníky a vůbec všechny účastníky připravili catering a perfektní občerstvení, připravené kamarády z Gym Blue Sun. Pro dospělé závodníky byly připraveny opravdu luxusní ceny od našeho sponzora firmy Smartlabs, pro děti tradičně věnoval krásné ceny největší kulturistický portál ronnie.cz. Náš téměř neměnný realizační tým pracoval opět na jedničku, moderátorem soutěže byl po kratší odmlce opět Lukáš Roubík, dle mého skromného názoru nejlepší kulturistický moderátor v našich luzích a hájích. Já jsem letos také chvíli moderoval, chvíli jsem byl na stánku Smartlabs, připravoval naše závodníky na vystoupení, zkrátka jsme s Martinou řešili "běžné pořadatelské starosti" tohoto náročného podniku.

Pojďme si přiblížit výsledky a celou soutěž několika fotografiemi Jaroslava Trnky, hlavního fotografa SKFČR a ronnie.cz. Početné pole závodníků jsme rozdělili do jedenácti kategorií, tři dětské fitness, tři ženské kategorie a pět mužských kategorií.

Jako první se na pódiu představily fitness dívky narozené do roku 2005. Předváděly opravdu krásné sestavy a u mnohých bylo vidět velké zlepšení jak v předvedených prvcích, tak v prezentaci na pódiu. Vítězství si odvezla Nela Laurichová z týmu Petry Kadlecové.

V této kategorii nastoupila moje svěřenkyně Tamara Kalašová a umístila se na krásném druhém místě.

V následující kategorii chlapců, jsem měl dva svěřence, sourozence Tamary teprve pětiletého Matěje a Adama Fialu, který je už ostříleným borcem našich fitness pódií.

Kategorii dívek starších, do ročníku 2001, opět již tradičně ovládla Eliška Pokorná, svěřenkyně Petry Kadlecové. Eliška předvedla náročnou sestavu vysoké obtížnosti a rozhodčí ji jednohlasně označili jako vítězku.

 

Po kategoriích dětí přišly na řadu svaly. Nejprve ty dorostenecké. Osm borců do 18ti let nastoupilo do semifinále a rozhořel se litý boj o finálovou šestku. Mezi dorostenci bojoval i nejmladší účastník této kategorie, teprve šestnáctiletý Šimon Grebík z našeho SK Moog Brno.

Zvítězil Vladimír Žižka z Brna, Šimon o jediný bod obsadil cenné 6. místo.

Kategorie juniorů čítala devět borců, všichni velmi kvalitně připraveni. Vítěz ovšem může být jen jeden a v této kategorii se jím stal Ondřej Pírek z Ostravy.

Devět soutěžících se nám představilo i v kategorii bodyfitness. I zde jsme měli želízko v ohni v podobě Zuzky Špačkové, které bohužel o jediný bod utekla finálová účast. Ale byla nejkrásnější ze všech "bodyn"

Zcela přesvědčivě zvítězila Michaela Hrubá z Brna, pod trenérským vedením Jany Bendové

V kategorii mužů do 30-ti let opět přibylo svalů v sedmičleném semifinále, kdy se z celkového vítězství radoval Lukáš Vrátný z Prahy, svěřenec Tomáše Bureše.

V tradičně hojně nabité kategorii, kategorii mužů nad třicet let věku, absolvovalo semifinále 11 borců. Velmi těsným výsledkem zvítězil Milan Martinovič z Ústí nad Labem před Vildou Kotáskem z Krnova.

Letos jsme přidali dvě nové kategorie, mens physique a bikiny fitness. Tyto na všech soutěžích nejobsazovanější kategorie lákají i do hlediště doslova davy diváků. I v Brně se bylo na co koukat. Čtrnáct "fyzikářů" v semifinále a jen nejlepší šestice mohla postoupit do bojů o příčky nejvyšší. Mezi nimi také Martin Blažek, platný to člen SK Moog Brno.

Martin dokonale využil domácího prostředí a všem vytřel zrak. Zlato! Sice těsně, ale je to tam!

V další novince na našem "smartlabsáckém" pódiu nastoupilo 19 krásných dívek ve výškové kategorii do 165 centimetrů, oblíbené bikiny fitness. Byl celkem oříšek dostat tam najednou všechny děvčata, ale spolu s hlavní rozhodčí Irenkou Pokornou jsme to zvládli

V "bikinách" se nám představila za náš oddíl Ivanka Grešová, která sice do nejlepší šestice neproklouzla, ale moc jí to slušelo a její prezentace byla výborná.

Z vítězství se nakonec radovala Hana Dostálová z Prahy.

Ve vyšší kategorii bikin, nad 165 centimetrů, absolvovalo semifinále 16 dívek, vítězství ukořistila Veronika Wertheimová z Prahy.

Exhibice byly letos ryze kulturistické. Diváci mohli obdivovat svaly borců z mezinárodní scény, Jaroslava Paseky a Rendy Gorola. Oba přivezli hezké formy a exhibiční vystoupení.

Na našem pódiu se vždy vystřídá celá řada hostů a osobností, v mezičase, kdy se počítají výsledky, nebo píší diplomy...

Absolutní vítězství v kulturistických kategoriích si letos z Brna odvezl Michal Vrátný z Brna.

 

Před děkovacím odstavcem mi dovolte dát prostor fotografii, která dle mého naprosto krásně vystihuje atmosféru nabitého sálu i pódia, kterou zachytil fotograf portálu ronnie.cz

 

V tradičním děkovacím odstavci se budu tradičně opakovat, protože mít takový pořadatelský tým, to je přímo výhra. Schopnosti a zkušenosti našeho pořadatelského týmu jsou to nejdůležitější, aby se nám povedlo vytvořit skvělou soutěž s nabitými kategoriemi, výbornými cenami, vynikající organizací a zázemím, bezchybnou hudební režií a s velmi dobrým občerstvením. Takže týme, děkuji vám všem a na viděnou za rok u osmého pokračování :)

foto ronnie.cz