10 otázek pro Veroniku Zieglerovou

Veronika Zieglerová

1. Kolik máš let, odkud pocházíš a v jaké kategorii soutěžíš?

V loňském roce jsem dovršila 30 let, pocházím z Olbramovic a soutěžím v kategorii bodyfitness do 160cm.

Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová

2. Zavzpomínej na své dětství a prozraď našim čtenářům pár slov o sobě a co tě přivedlo k tomuto sportu?

Mám úžasné rodiče, odmalička mě vedli ke sportu. Dělala jsem gymnastiku a atletiku, ale obojí muselo skončit kůli úrazu. Když jsem znovu začala cvičit, popravdě nadšení zrovna nebyli. Zpět ke cvičení mě vlastně  přivedly první časopisy Muscle and fitness. A když jsem uviděla fotky vypracované postavy Cory Everson, cvičení mě začalo hrozně bavit.

Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová

3. Jak probíhá tvoje příprava, jak často trénuješ a jak dlouho před soutěží držíš diteu?

Moje příprava začíná asi tři měsíce před termínem závodů.To se můj život"scvrkne"jen na přípravu, civčení a práci, všechno ostatní musí jít stranou. Trénuji každý den a pak už i dvakrát denně, vyhovují mi spíše dva kratší tréninky denně, než jeden dlouhý.

Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová

4. Jaké suplementy v dietě používáš a jaké aerobní aktivitě dáváš přednost?

Na in-liny je zima, takže běhám na pásu, nebo využívám cross trenažéry, nebo steppery. Ze suplementů preferuji BCAA, l-glutamin, dále CLA, vitamíny a minerály,alterted state. Nepostradatelné jsou pro mě tekuté aminokyseliny, ze spalovačů turbo fat killer, nebo hydrox.max a občas zařadím i protein.Ale bílkoviny nejraději dávám v mase.

Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová

5. V juniorském věku jsi závodila v kategorii kulturistiky, můžeš srovnat přípravu kulturistky a bodyfitnessky?

No, v kulturistice jsem závodila skoro před 10lety a tehdy to bylo o mnoho jiné. Bylo více tréninků se  železem, suplementů málo a zkušeností vůbec.Dnes je to ale úplně o něčem jiném. Navíc se výživa a suplementace stala mojí prací. Když se člověk k všeobecným znalostem naučí poznávat reakce svého těla, lépe regeneruje a nepřetrénuje se. Pro mě je v přípravě nejdůležitější kardio, nemám problémy s nabíráním svalové hmoty, spíše naopak. Proto  tréninkům s železem moc nedávám, používám male váhy a hodně opakování. Také mi vyhovují "pumpovací série" a budu se opakovat, opravdu hodně hodně kardia.

Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová Veronika Zieglerová

6. Udržuješ si svoji formu i v mimosoutěžním období?

Samozřejmě, že si udržuji formu i v mimosoutěžním období, a to nejen kůli focení a exhibicím...

Veronika Zieglerová

7. Jakých úspěchů si nejvíce ceníš ve své dosavadní sportovní kariéře?

Obou vítězství na mistrovství České republiky (2006 a 2007) a 4. místa na mistrovství Evropy 2007 v Srbsku.

8. Máš nějaký sportovní vzor, případně ovlivnil tě někdo z hlediska sportu?

Hodně mě ovlivnili Pavel Jablonecký a Ríša Čada, v podstatě mě k bodyfitness přivedli a díky nim jsem vlastně začala závodit.

Veronika ZieglerováVeronika Zieglerová Veronika Zieglerová

9. Vedeš posilovnu, máš své klienty na osobní tréninky, zbývá ti čas ještě na nějaké zájmy, nebo koníčky?

Jelikož se fitness a posilovna stala mojí prací i životním stylem, všechny ostatní koníčky, jako například vaření a in-liny, s tím vlastně souvisí. Dalším mým velkým koníčkem je americký fotbal. 4 roky jsem dokonce dělala rozhodčí, ale muselo to jít stranou kůli závodům, přípravě, ale také kůli nebezpečí úrazu (naštípnutá ruka). Velkou roli hrály také časové důvody, ale i tak, jak jen můžu,  jezdím se dívat na zápasy a samozřejmě sleduji NFL. Je to opravdu úžasný sport.

 Veronika Zieglerová

10. Jaké máš plány do budoucna, jak v osobním živote, tak i v tom sportovním?

Teď jsem měla rok pauzu nejen se závoděním, ale i se cvičením vůbec. Nebyl  prakticky na nic čas, bylo moc práce s výživou a také jsem podstoupila operaci loktu. Ale teď už měsíc trénuji a jsem moc překvapená, jak mému tělíčku ta roční pauza prospěla. Nestačím se sama divit, takže co se závodění týče -nikdy neříkej nikdy. Také připravuji své dvě svěřenkyně na jarní sezonu, takže uvidíme.

Veronika Zieglerová